Szczęśliwa rodzina

Wypożyczalnia sprzętu dla osób z niepełnosprawnością.

Wypożyczalnia technologii wspomagających powstała z myślą o potrzebach osób z niepełnosprawnościami, aby zapewnić im większą dostępność do sprzętu i wysoko zaawansowanych rozwiązań technologicznych, dzięki którym będą mogły zwiększyć swoje szanse na niezależne życie i pełny udział we wszystkich sferach życia, na równi z innymi osobami.

Wypożyczenie sprzętu jest optymalnym rozwiązaniem, zwłaszcza z uwagi na brak konieczności ponoszenia wysokich kosztów zakupów nowych urządzań oraz możliwości wypróbowania i dopasowania najlepszej technologii dla każdej osoby indywidualnie, zgodnie z jej rzeczywistymi potrzebami.

Lista sprzętu i technologii, króre można wypożyczyć, jest dostępna na stronie PFRON wypozyczalnia.pfron.org.pl

Z wypożyczalni może skorzystać KAŻDY, kto

  • ma ważne orzeczenie o niepełnosprawności (czyli orzeczenie wydawane dzieciom do 16 roku życia) lub orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne,
  • i w ciągu 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o wypożyczenie technologii wspomagającej nie otrzymał ze środków PFRON albo NFZ dofinansowania na zakup takiej samej technologii wspomagającej jak ta, którą chce wypożyczyć.

Wniosek powinien być złożony w formie elektronicznej w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW) sow.pfron.org.pl

W celu uzyskania pomocy przy złożeniu wniosku lub otrzymania szerszych informacji skontaktuj się z najbliższym oddziałem CIDON, tj. Centrum Informacyjno-Doradczego dla Osób z Niepełnosprawnością cidon.pfron.org.pl

Więcej informacji na temat wypożyczalni znaleźć można na stronie PFRON wypozyczalnia.pfron.org.pl

 

Osoba wytwarzająca/odpowiedzialna: Aleksandra Zuchowska
Czas wytworzenia: 2023-10-04
Osoba udostępniająca: Lidia Jaenchen-Spigiel
Czas udostępnienia: 2023-10-04 09:18:14
Licznik wejść: 188