Logo Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

w Ostrowie Wielkopolskim

Al. Słowackiego 1c
tel. 62 735 51 52

ŚDS w Grodzie Rycerskim w Byczynie

We wtorek 18 czerwca 2019 roku uczestnicy oraz pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowie Wielkopolskim udali się w podróż do średniowiecznego Grodu Rycerskiego, który mieści się w Byczynie.

Naszą wycieczkę zaczęliśmy od zwiedzania placu przed grodem, gdzie uczestnicy mieli możliwość strzelania z olbrzymiej kuszy oraz średniowiecznej katapulty. Następnie udaliśmy się do warowni rycerskiej, tam zostaliśmy podzieleni na grupy.

Część naszej wycieczki przeniosła się na zewnątrz, gdzie zostaliśmy przeszkoleni ze strzelenia z łuku. W tym czasie pozostali udali się do warowni rycerskiej, w której odbyło się spotkanie edukacyjno – aktywizujące z przedstawicielem miejscowego grodu na temat średniowiecznej broni oraz życia w tamtym okresie. Po wyczerpujących atrakcjach był również czas na odpoczynek oraz obiad.

Wizytę w tym pięknym miejscu zakończyliśmy wspólnymi pamiątkowymi zdjęciami. Następnie udaliśmy się w drogę powrotną. Wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do naszych domów.

Osoba wytwarzająca/odpowiedzialna: Daniel Świgoniak
Czas wytworzenia: 2019-06-27
Osoba udostępniająca: Włodzimierz Florczak
Czas udostępnienia: 2019-06-27 09:14:28
Licznik wejść: 68